File:Prishtina maj 2005.jpg

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search

Original file(1,600 × 1,200 pixels, file size: 769 KB, MIME type: image/jpeg)

This file is from Wikimedia Commons and may be used by other projects. The description on its file description page there is shown below.

Description
English: EULEX Head Quarters
Shqip: Ndërtesa e EULEX-it (me heret UNMIK-ut) fotografuar në orët e hershme të mëngjesit në majin e 2005-ës (rreth 05:00) nga GIMI me kërkesën e Hipi Zhdripit për projektin Wikipedia. Në fotografi shihet muri i ngritur prej betoni i cili është ndërtuar pas “11 Shtatorit” pastaj makinat e UNMIK-ut (makina e bardhë) dhe makinat e policisë ndërkombëtare (makina e kuqe). Në anën e djathtë mund të vërehet ish-sipërfaqja e hotelit Grand e cila tani përdoret si parking automjetesh dhe në të gjenden disa baraka të stërmbushura me antena satelitore që lë të supozohet se është një qendër koordinimi të dhënave digjitale. E tërë kjo përcillet nga pëllumbat para pallatit Adem Jashari, të cilët kanë popullzuar një pjesë të Prishtinës me ajër të pastër pas luftës në Kosovë.
Date
Source GIMI
Author Hipi Zhdripi
Permission
(Reusing this file)
Dan from sq, the copyright holder of this work, hereby publishes it under the following license:
GNU head Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later version published by the Free Software Foundation; with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. A copy of the license is included in the section entitled GNU Free Documentation License.
w:en:Creative Commons
attribution share alike
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
Attribution: Dan
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • share alike – If you remix, transform, or build upon the material, you must distribute your contributions under the same or compatible license as the original.
This licensing tag was added to this file as part of the GFDL licensing update.

File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current19:38, 17 Iuni 2005Thumbnail for version as of 19:38, 17 Iuni 20051,600 × 1,200 (769 KB)Hipi Zhdripi~commonswikiWith permission of the author Hipi Zhdripi-Gimi. * '''UNMIK''' Head Quarters<br> * Qendra e '''UNMIK'''-ut në Prishtinë {{GFDL}} Category:Cities of Kosova

The following page uses this file:

Global file usage

The following other wikis use this file:

Metadata